Kassel

Üniversite Adı: Kassel

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: 2-3 gün süren oryantasyon ülke, şehir ve üniversiteyi tanıtan çeşitli etkinlikleri içermekte ve dönem boyunca hizmet alınacak departmanların tanınmasını amaçlayan bir yarışma ile sona ermektedir.

Eğitim dili: Almanca

İngilizce ders açılıyor mu? İnşaat Mühendisliği bölümünde İngilizce ders açılmamakta , ders listesini gösteren internet sayfası bulunmakta.

Dil kursu: Ücretli olan dil kursu kredilendirilmekte.

ODTÜ ile Kıyaslama: ODTÜ’ye oranla hafif geçmekte. Alman eğitim sistemine göre öğrencilerin kendi sorumluluklarının bilincinde olması ve kendilerini ne kadar geliştirmek istediklerine bağlı olarak zorluk dereceleri artmaktadır.

ECTS / Transkript:Evet

Konaklama Olanakları: İsteyen her öğrenciye yurt tahsis edilmekte.150-250 Euro arası yurt bulunabilmekte.

Ulaşım Olanakları: Şehre ulaşım Frankfurt yada Düseldorf havaalanlarından trenle sağlanmakta. Kayıtla birlikte edinilen semester ticket şehir içi ve çevre şehirlere yapılacak yolculuklar için yeterli olmakta. Trenle şehirlerarası, metro ve tramvayla şehir içinde heryere gitmek mümkün. Dönemlik 190 € tutarında bir öğrenci kartı ile şehir içi toplu taşıma araçlarına bir dönem boyu ücretsiz binme hakkı tanınmakta. Ayrıca bağlı olunan eyalet içindeki bölgesel trenlere de ücretsiz binilebilmekte.

Vize İşlemleri: Vize Alman Büyükelçiliğinin internet sitesindeki evrakların doldurulmasıyla kolaylıkla alınabilmekte.

İkamet İzni ve Ücretleri: İkamet izni almak gerekmekte. Şehrin belediye binasına yapılacak basit bir başvuruyla ikamet kaydı yapılmakta Cüzi bir miktar talep edilmekte

Kişisel Görüşler: Yurt masrafı 200-250 euro arası değişmekte. Aylık 200 – 250 euro da yeme, içme, yurt için alınan ortak malzemeler vb.  harcamalar tutmakta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.