Middlesex Üniversitesi

Erasmusa gidecek öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke ve üniversitelerden biri olan İngiltere’nin Londra kentinde bulunan Middlesex Üniversitesi (Middlesex University London) 1992 yılında kurulmuş olup yaklaşık 23.000 öğrenciye sahiptir.
Eğitim dili: İngilizce olan Middlesex Üniversitesi Akademik takvimi 2 yarıyıldan oluşan Sonbahar ve Baharı kapsayan dönemlerden oluşmaktadır.
Oryantasyon programı: 3 günü süren programda okulda ve bölümünüzde okutulacak dersler, Londra’da uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verilmektedir.

Dil kursu: İngilizce dışında dersler açılmaktadır.

ODTÜ ile kıyaslama: Derslerin zorluk seviyeleri Odtü ile aynı olmakla birlikte ders yükü daha az. Sınav sistemleri ve değerlendirmeleri ODTÜ’ den oldukça farklı yapılmaktadır.

ECTS / Transkript: Evet

Yurt olanakları: Üniversite yurtları oldukça pahalı. evde kalmak daha ucuz. gitmeden önce internet üzerinden ev ayarlanabilir.

Ulaşım olanakları: Türkiye’den direkt Londraya uçuşlar mevcuttur. Ulaşım oldukça pahalı olduğundan kayıt yaptırdığınız anda indirimli ulaşım için paso ya başvurmanız yararınıza olacaktır.

Vize süreci: En zor kısımlardan biri vize almak. Bir şirket aracılığla başvurursanız daha kolay alabilirsiniz.

İkamet izni: Tek dönem için gerekmemekte.

Kişisel görüşler: İngiltere ve özellikle Londra pahalı bir şehir. Üniversite birçok konuda yardımcı olsada oldukça pahalı. Part time kaçak çalışabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.