Kategoriler
Erasmus Üniversiteleri

NEOMA Business School

Fransa’nın ve Erasmus öğrencilerinin gözde üniversitelerinden olan NEOMA Business School Rouen şehrinde bulunmaktadır. 2013 yılında yılında kurulan üniversitede yaklaşık 10.000 öğrenci öğrenim görmektedir.

Akademik Takvimi: Ocak – Haziran ve Eylül – Ocak dönemlerini kapsamaktadır.

Oryantasyon programı: 1 gün okul öğrencileri tarafından düzenlenen resmi olmayan bir program bulunmakta. Tanışma, okul turu ve barbekü partisi yapılmakta. Ayrıca uluslararası ofisinin düzenlediği resmi programda genel kurallar anlatılmakta.

Eğitim dili: İngilizce ve Fransızca.

İngilizce ders açılıyor mu?: İngilizce dersler açılmakta. Bu konuda bir problem yaşanmamakta. Dersler ve içerikleri özel bir link ile size gönderilmekte.

Dil kursu var mı?: Ücretsiz Fransızca dersleri verilmekte. Ek olarak ders seçenekleri arasında dil dersleri de olmakta.

ODTÜ ile kıyaslama: Zorluk derecesi benzer olmakla birlikte, ders yükü yakın olmakta.

ECTS / Transkript: Evet.

Yurt olanakları: Yurt ile ilgili okulun anlaşmalı olduğu residence’ler bulunmaktadır. Zorluğu göze alıp şehir merkezinde eve çıkmak daha uygun olacaktır.

Ulaşım olanakları: NEOMA Business School Paris’e yakın bir konumda yer almaktadır. Her saatte okuldan şehir merkezine ulaşmak mümkün olmakta.

Vize süreci: Birkaç hafta erken başvurmak faydalı olacaktır. Ücret talep edilmemekte.

İkamet: Ücretsiz olarak alınabilmekte.

Kişisel görüşler: Pek çok farklı ülkeden insanlarla tanışma imkanınız olmakta. Aylık masraf konaklama dahil 800 euro gerektirmekte.