University of Cologne

Üniversite adı: University of Cologne

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: 1 hafta süren programda akademik ve sosyal yaşam hakkında bilgiler verilmekte ve ders ekleme, ders kayıtları konusunda yardımcı olunmakta.

Eğitim dili: Almanca-İngilizce

Dil kursu: Ücretsiz olan kurslar her dönem öncesi ve sonrasında verilmekte ve ünitelere göre 8-9 kredi derecesine sahip olmaktalar.

ODTÜ ile Kıyaslama: ODTÜ’ye oranla kaç kredi almak istediğinizi kendiniz belirlediğiniz için iş yükünü kendiniz belirleyebilmektesiniz. Eşdeğer olan derslere aktif katılım beklenmekte.

ECTS / Transkript:Evet

Konaklama Olanakları: Yurt konusunda öneriler yapılıp tercih yapmanız istenmekte. Aylık 250 euro luk yurtlarda herkesin kendine ait odası bulunmakta.

Kölnerstudierendenwerk (http://www.kstw.de/) ekonomik yurt olanakları sağlamakta fakat gitmeden 6-7 ay önce başvurmanız gerekmekte.

Ulaşım Olanakları: Dönemlik öğrenci pasosu ile ekonomik olarak toplu ulaşım araçlarından faydalanılabilmekte. Ayrıca Nord-Rein Westfalen eyaletinde bütün şehirlere otobüs ve tren ile ücretsiz gidebilmek mümkün olmakta. Köln’de öğrenci kimliği ile otobüs, tramway, metro dan ücretsiz yararlanılmakta.

Vize İşlemleri: Başvuru ve vize ücreti alınmamakta. Sürecin aksamaması için erken davranmak gerekmekte.

İkamet İzni ve Ücretleri: Öğrencilere ücretsiz olan izni almanız gerekmekte. İngilizce konuşulmasını hoş karşılamadıkları için Almanca bilen biri ile gitmeniz yararlı olacaktır.

Kişisel Görüşler: Köln diğer ülkelere çok yakın olduğu için, uygun fiyatlara çok ucuz biletler bulabilmek mümkün. Büyük şehir olmasının avantajıyla uçak biletlerini de uygun fiyatlara bulabilmektesiniz.

KölnWerk, okul içerisinde ve dışında birçok sosyal ve kültürel etkinlik düzenlemekte. Aynı zamanda eyaletin içerisinde olanları da takip ederseniz etkinlikler ve festivaller için çok ucuz hatta ücretsiz biletler bulabilmeniz mümkün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.