Joanneum Gesellshaft

Üniversite adı: Joanneum Gesellshaft

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: Oryantasyon programı 1 hafta sürmekte. Şehir tanıtımı ve ihtiyaç duyulabilecek bilgiler verilmekte.

Eğitim dili: Almanca

İngilizce ders açılıyor mu? Erasmus öğrencilerinden gelen talep ve sınıftaki diğer öğrencilerin de onayıyla dersler İngilizce işlenebilmekte. Ders listesini gösteren bir internet sayfası mevcut.

Dil kursu: Ücretsiz dil kursu bulunmakta.

ODTÜ ile Kıyaslama: Dersler teoriden ziyade pratik odaklı işlenmekte. Zorluk eşit derece ancak daha çok proje ödevleri mevcut.

ECTS / Transkript: Evet

Konaklama Olanakları: Karşı üniversitenin önerdiği websayfası mevcut ve fiyatlar 150 – 300 Euro arasında değişmekte. 700 Euro depozito istenmekte.

Ulaşım Olanakları: Okul Graz’da ve Graz’a Türkiye’den direk uçuş yok.  Bu yüzden Viyana’dan aktarma yapılması gerekmekte. Viyana’ya varılan saate göre aşağıdaki internet adresinden Viyana- Graz arası tren biletlerini alınabilmekte. Eğer biletleri gidiş tarihinden en az 3 gün önceden alınırsa indirimli fiyatlarla seyahat edilebilir.

https://www.oebb.at/en/index.jsp

 

Vize İşlemleri: Vize için randevuyu vsf aracılığıyla alınabilmekte. Randevuyu yaklaşık 2-3 hafta sonrasına alabilmekteler. Randevu aldıktan sonra 1 aylık beklemenin ardından aynı gün içerisinde vize teslim edilmekte.

VFS web sayfası:

http://www.vfsglobal.com/sweden/istanbul/contactus.html

 

İkamet İzni ve Ücretleri: İkamet gerekmekte ve ücretsiz sağlanmakta.

Kişisel Görüşler: Küçük bir şehir olduğu için bisiklet en iyi ulaşım aracı olacaktır. Okul aracılığı ile veya kendi imkanınız doğrultusunda kültürel ve turistik etkinliklere katılabilmek mümkün

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.