Czech Technical Uni

Üniversite adı: Czech Technical Uni

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: 3 günlük program dahilinde şehir hayatı, tarihi ve kültürü hakkında bilgi verilmekte. Program sonunda öğrencilerin kaynaşması amaçlı ülkenin farklı şehirlerine ücretli geziler düzenlenmekte.

Eğitim dili: Çekçe

İngilizce ders açılıyor mu? Erasmus öğrencilerine %100 İngilizce acilan derslerin listesi aşağıdaki linkten öğrenilebilir.   https://www.erasmus.cvut.cz/prospectus/2012/FCE.html

 

Dil kursu: Dönem boyunca haftada 1 gün 90 dk olmak üzere ücretsiz ders verilmekte. Bunun dışında gönüllü çek öğrencilerden çekçe dersi alınabilmekte.

 

ODTÜ ile Kıyaslama: Ödevlerin az ve kolay olması nedeniyle ODTÜ ye kıyasla dersler daha kolay geçmekte. Derslerden 4 kez finale girme hakkınız bulunmakta. Makine Mühendisliği ders konuları zorluk açısından çok farklı olmamakta.

ECTS / Transkript: Evet

Konaklama Olanakları: Okul yakınında iki kişilik odaları olan yurtlarda kalınabilmekte. Gerekli bilgi için www.suz.cvut.cz adresine bakılabilir. Aylık 300 tl olan yurt için 500 tl depozito istenmekte. Okul yakınında 700 tl ücretli paylaşımlı evler yer almaktadır. Czech Technical University in Prague facebook sayfasından gerekli bilgi alınabilmektedir.

Ulaşım Olanakları: Ulaşım ekonomik ve sınırsız kullanımlı kartlar bulunmakta. Otobüs, tramvay ve metro da kullanılabilmekte.

Vize İşlemleri: Sıkıntı yaşamamak için Erasmus hakkı kazandığınız gün online başvuru yapmak yararınıza olacaktır.

İkamet İzni ve Ücretleri: Ülkeye giriş yaptıktan sonra 3 gün içinde almanız gerekmekte. Herhangi bir ücret talep edilmemekte. Sigorta poliçesinin Çek dilinde doldurulması işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kişisel Görüşler: Türkiye’ye kıyasla ulaşım, yemek, alışveriş açısından ekonomiktir. Uçak bileti nispeten daha pahalı olmakta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.