Universidad Autonoma De Madrid

Üniversite & Bölüm : Universidad Autonoma De Madrid-İktisat

Ülke/ Şehir: İspanya – Madrid

Dönem: Güz

Akademik takvimi: Eylül – Ocak

Oryantasyon programı var mı?:1 gün boyunca öğrencilere okulun işleyişi, dersler ve Madrid’de yaşam hakkında bilgi verilmekte.

Eğitim dili: İngilizce ve İspanyolca. Derslerin çoğu İspanyolca olmasına rağmen öğrencilere sunulan yeterli sayıda İngilizce ders bulunmakta.

İngilizce ders açılıyor mu?: Evet.  

Dil kursu var mı?: Dil kursu bulunmakta. Dönemlik 60 Euro ücret talep edilmekte. Kredilendirilmekte.

ODTÜ ile kıyaslama: ODTÜ ile hemen hemen eşdeğer de olmakta.

ECTS / Transkript: Evet.

Yurt olanakları: Yurt olanakları sınırlı. Okul bu konuda pek yardımcı olmamakta. Erasmus öğrencileri genellikle evde kalmayı tercih etmekteler. Ev kiralayabileceğiniz birçok ofis bulunmakta.
Ulaşım olanakları: Madrid içinde ulaşım metro ve trenle çok kolay bir şekilde sağlanmakta. Aylık 20 Euro’ya ulaşım kartı sahibi olup, bu kartı her türlü toplu taşımada aracında kullanabilmektesiniz.

Vize süreci: Vize başvurusunda ücret alınmakta. Başvuru birkaç hafta içinde sonuçlandırılmakta. İspanya Büyükelçiliği’nin sitesinde gerekli bilgiler bulunmakta.

İkamet izni: Gerekmemekte.

Kişisel görüşler: Madrid genel olarak pahalı bir şehir. Özellikle ev kiraları konusunda öğrenciyi bir hayli zorlamakta. Şehir turistik ve kültürel açıdan bir Erasmus öğrencisine beklediği her şeyi sunabilmekte. Her hafta değişik etkinliklere katılarak bu sürecin gayet dolu dolu ve eğlenceli geçmesine imkan sağlamakta.