Özel Ders Verenler Grubu

ODTÜ öğrencilerinin hemen hemen hepsi İlköğretim, Ortaöğretim ve ara sınıf Lise öğrencilerine ders verebilecek bilgiye sahiptir. Ancak bilgi aktarmak ve özellikle de sınavlara hazırlık düzeyinde ders anlatmak ise; tecrübe, konuya hakimlik ve anlatım tarzının mükemmel olmasını gerektirmektedir.

Özellikle aileler yüksek puanla ODTÜ ye giren öğrencilerin, çocuklarına daha iyi ders verebileceği yanılgısına düşmektedir. Oysa bilmek ayrı, anlatmak ayrı şeylerdir.

Her veli çocuğunun iyi bir eğitim almasını istemektedir. Bunun yanında eğitimi veren kişiye güven önem kazanmaktadır. Bu nedenle birçok istenmeyen durumlarla karşılaşan öğrenciler ile velilerin durumları ise bize böyle bir oluşumun olmasını zorunlu kılmıştır.

Grubumuz birbirini tanıyan kişilerden oluşmuş, konusuna hakim, kişiliği ve kimliği açık ODTÜ’nün seçkin öğrencilerinden oluşmaktadır.

Özel derse ihtiyacı olan kişiler öncelikle seviye olarak değerlendirilmekte ve sınav sonucuna göre ders saatleri ve izlenecek yöntem belirlenmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.