Ozancan Akkuş

onurcan26.01.1996 tarihinde Gaziantep’de doğan Ozancan Akkuş başarılarının devamına Ankara Fen Lisesi’ni kazanarak devam etti. 2015 Üniversite Sınavları sonucunda ODTÜ Elektrik – Elektronik Mühensiliğini kazandı. Henüz Hazırlık Öğrencisi iken 13.03.2016 tarihinde Ankara Kızılay Meydanındaki ODTÜ otobüs durağında beklerken teröristlerce bir araç ile yapılan patlamada hayatını kaybetti.

Sosyal yönleriylede bilinen Ozancan Akkuş, Güzel sesiyle şarkılar söyler, gitar çalar, basketbol oynardı. Mekanı cennet olsun.

1 Comment

  1. 13 Mart 2016. 3 sene geçmiş üstünden. Kızılay Güvenpark patlaması. Hayatını kaybeden insanlardan olabilirdim. Yalnızca birkaç dakikayla kurtuldum. Karşımdaki yolda patladı bomba. O gün aklıma geldikçe kanım donuyor. Gözümün önündeki alevler, camların patlayışı, şok edici o ses, yürüyen merdivenin bloğunun altında kalan bacağımın acısı, soluduğum yanık kokulu havadaki cam taneleri, havanın o tadının günlerce boğazımdan gitmemesi, yerlerde emeklemem, ellerime batan camları kana bulanmış ellerimi görene kadar hissetmemem, yaralı insanların koşuşturması, kaçacak yer arayışım, bulamayışım. Belki çoğu insan hatırlamıyor bile ama ben hiç unutmuyorum yaşadıklarımı, yitip giden hayatları… Nisa Üstüntaş

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.