ODTÜ Osman Yazıcı Kız Konukevi

1996 yılında hizmete giren 214 yatak kapasiteli yurt kız öğrencilere hizmet vermektedir. Yurtta 36 adet 4 kişilik normal, 3 adet 3 kişilik süit, 2 adet 3 kişilik grup, 7 adet 3 kişilik normal,10 adet 2 kişilik grup,3 adet 2 kişilik normal, 6 adet 1 kişilik normal, 2 adet 1 kişilik grup odalar mevcuttur. Yurt, merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Tüm  odalar da dıştan aramalara açık telefon bulunmaktadır. Her odada ücretsiz ve sınırsız İnternet bağlantısı, gardırop, çalışma masası, yataklar ve mini buzdolabı bulunmaktadır. Kantin, çalışma salonu, çizim salonu, TV salonu, mutfak, 2. ve 4. katta bulunan çamaşır odaları ile ütü odası yurdun ortak kullanım alanlarıdır.

Yurdun 1. katında WC, banyo ve mutfağı içinde olan grup ve suit odalar ,genel çalışma salonu,çizim salonu bulunmaktadır. 2.3. ve 4. katlarda 2, 3 ve 4 kişilik normal odalar, her kata ait WC lavabolar ve banyolar bulunmakta. 3.katta normal odalar için genel mutfak ve tüm öğrencilerin kablolu yayını rahatça izleyebilecekleri TV salonu vardır. 2. ve 4. katta öğrencilerin çamaşırlarını yıkayabileceği çamaşır odaları bulunmaktadır.

Yurdun ortak mekanları haftanın her günü, odaların temizliği haftada üç gün yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, pike, alez ve nevresim takımları idare tarafından verilmekte ve nevresim takımları ayda iki kez ve ihtiyaç olduğu hallerde değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir. Ayrıca giriş katta bulunan kantinde üniversitenin belirlediği uygun fiyatlarda, hazırlanan yemekler günlük olarak öğrencilerin ihtiyaçlarına sunulmaktadır.

Elektrik,su, temizlik ve internet hizmetleri yurt ücretine dahildir. Bölümlere ve kampus içi diğer birimlere her 15 dakikada bir ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir.Ayrıca yaz döneminde 30 dakikada bir ring servis hizmeti verilmektedir.Çarşıya,bankalara ve spor merkezine yakın bir yurtdur.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.