ODTÜ Konuk Evleri

ODTÜ de kızlar için Konukevi olarak, ODTU KIZ KONUKEVİ-1 ve ona bağlı Sami Kırdar Bloğu, Osman Yazıcı Kız Konukevi ve Eski adı EBİ, yeni adı ise 16.Yurt (ODTÜ Kız Konukevi 2) olan hem kız hemde erkeklerin kaldığı karma yurtlar mevcuttur.

Erkekler için ise ODTÜ’ de Faik Hızıroğlu Konukevi mevcuttur. Bunların diğer ODTÜ Yurtlarından farkı ise bazı konuk evlerindeki odalardaki kişi sayısı ile fiyat farkıdır. Öğrenciler yer kalmaz korkusu ile acele ederek kayıtlarını hemen Konukevlerine yaptırmakta, sonrada diğer yurtlara geçmek istemesine rağmen “bir yıl giren çıkamaz” şartından dolayı geçememektedir.

ODTÜ Konukevlerine girenlerin özellikle de 3-4 kişilik odada kalanların çoğunluğunun diğer yurtlara girmeye puanı yetmemektedir. Kısacası odtü konukevlerie girdikten sonra diğer yurtlara geçmek kolay değildir. Tersi ise her zaman mümkündür. ODTÜ öğrenci yurtlarından konukevlerine istediğiniz zaman geçme şansınız vardır.

Özellikle ODTÜ’yü yeni kazanan öğrencilerin yurt seçimlerinde daha dikkatli olması gerekmektedir. Hemen hemen ODTÜ’yü yeni kazanan herkes normal yurtlara yerleşmektedir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kafa dengi olduktan sonra iki kişi ile 4 kişi arasında çok da fark yoktur. Şartlarınızı zora sokacak seçimlerden uzak durunuz ve anne babalarınızı da zor durumda bırakmayınız.

Özelikle ODTÜ kız konukevi ve ona bağlı Sami Kırdar yurdunda odalar bir hayli çeşitlidir. 1, 2, 3, 4 kişilik odalar mevcuttur. Odalarda banyolu banyosuz , mutfaklı, mutfaksız seçenekleri mevcuttur. Osman Yazıcı Konukevi ve Hızıroğlunda seçenek daha azdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.