ODTÜ Kız Konukevi

ODTÜ Kız Konukevi; 1994 yılında hizmete giren ODTÜ Kız Konukevi ve 1999 yılında hizmete giren Sami Kırdar Bloğu olmak üzere iki kısımdır. 316 yatak kapasiteli yurt kız öğrencilere hizmet vermektedir.

Konukevindeki odalardan 44 adedi 4 kişilik (banyo ve tuvaletler katta ortak), 13 adedi 2 kişilik (banyo ve tuvaleti oda içinde) olup merkezi ısıtmalı, sınırsız ve ücretsiz internet bağlantılıdır. Kantin,  2 adet çalışma salonu ile 1  çizim salonu, TV salonu, 2.katta bulunan mutfak ile  çamaşır ve ütü odası yurdun ortak kullanım alanlarıdır.

Sami Kırdar Bloğunda ise 12 adet 1 kişilik, 24 adet 2 kişilik, 17 adet 2+2 kişilik ve 7 adet de 1+1 kişilik odalar bulunmaktadır. Odaların tamamında mutfak, banyo ve tuvalet mevcuttur. Odalar merkezi ısıtmalı, sınırsız ve ücretsiz internet bağlantılıdır. Ayrıca kantin, 4 çalışma salonu ile 1  çizim salonu, TV salonu, çamaşır ve ütü odası yurdun ortak kullanım alanlarıdır.

ODTÜ Konukevinde odalarda ranza sistemi mevcut olup, her öğrenciye ait elbise dolabı ve çalışma ünitesi bulunmaktadır. Her oda için, mutfakta kiler dolabı bulunmaktadır. Yurt, merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Yurdun ortak mekanları haftanın her günü, odaların temizliği haftanın üç günü yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, battaniye, alez ve nevresim takımları idare tarafından verilmekte ve nevresim takımları ayda iki kez ve ihtiyaç olduğu hallerde değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir. Yurtta 24 saat sıcak su bulunmaktadır.Öğrencilerin yemek ihtiyacını karşılamak için yurtta mutfak mevcuttur.

Ayrıca zemin katta bulunan kantinde, Üniversitenin belirlediği uygun fiyatlarla sabah, öğle ve akşam yemeği günlük olarak öğrencilerin ihtiyaçlarına sunulmaktadır. Öğrencilerin akademik çalışmalarını yapabilecekleri çalışma salonları öğrencilere hizmet vermektedir. TV  salonunda kablolu yayın kanalları rahatça izlenmektedir. Elektrik,su, temizlik ve internet yurt ücretine dahildir. Bölümlere ve kampus içi diğer birimlere her 15 dakikada bir ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir.Ayrıca yaz döneminde ise 30 dakikada bir ring servis hizmeti verilmektedir.Çarşıya,bankalara ve spor merkezine yakın bir yurtdur.

Yurt Danışma

(0312) 210 47 81

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.