ODTÜ Faik Hızıroğlu Konukevi

Faik Hızıroğlu Erkek Öğrenci Konuk evi; Hızıroğlu Vakfı  tarafından 1994 yılında  tüm tefrişi ile birlikte  yaptırılarak  Üniversitemize bağışlanmıştır. 185 kişi kapasiteli yurdumuzdaki odalardan 45 adedi 4 kişilik, 1 adedi 5 kişiliktir.

Odalar merkezi ısıtmalı, sınırsız ve ücretsiz internet bağlantılı olup her odada santral bağlantılı telefon vardır. Her katta 1 adet  tam donanımlı mutfak, çalışma salonu, duşlar ve tuvaletler bulunmakta olup  her oda içerisinde mini buzdolabı bulunmaktadır. Alt katta ise 1 adet çizim salonu, TV-salonu, 1 çamaşır odası ile 1 adet ütü ve kurutma odası bulunmaktadır. Ayrıca zemin katta öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir kantin mevcuttur.

Yurdun ortak mekanlarının ve odalarının temizliği her gün düzenli olarak kat temizlik görevlileri tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık yüzü, alez, pike, kapı ve dolap anahtarları idare tarafından verilmekte  ve nevresim takımları ayda iki kez ve ihtiyaç olduğu hallerde değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir. Kantin ve TV-salonunda 1’er adet olmak üzere 2 adet kablo yayın bağlantılı televizyon bulunmaktadır. Avrupa televizyon kanalları rahatça izlenmektedir. Elektrik, su,temizlik ve internet  yurt ücretine dahildir.

Bölümlere ve kampus içi diğer birimlere her 15 dakikada bir ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir.Ayrıca yaz döneminde ise 30 dakikada bir ring servisi hizmet vermektedir.Çarşıya ve spor merkezine yakındır.

Yurt Danışma

(0312) 210 47 80

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.