ODTÜ 9.Yurt

9. Yurt Erkek Öğrenci Yurdu olarak, 1989 yılında hizmete girmiştir. Yurt kapasitesi 398 yatak olup, yurtta 86 adet 4 kişilik, 7 adet 2 kişilik oda mevcuttur.  4’er kişilik odalar yan yana iki oda ve yatak odaları ile çalışma odaları  ayrı ayrı tasarlanmış olup   banyo ve tuvaletler grup oda içinde  yer almaktadır. 2’şer kişilik odalarda ise 8 kişinin kullanımına sunulmuş mutfak, banyo ve tuvalet oda içindedir. Yurt merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir.

Yataklar ranza sistemindedir. Her odada  ücretsiz internet bağlantısı, çalışma masası, etajer, soyunma dolabı,kiler dolabı ve mini buzdolabı bulunmaktadır. Bunun yani sıra yurtta 1 adet bilgisayar laboratuarı , 3 adet çalışma salonu, 1 adet çizim salonu, 2 adet çamaşır odası, giriş katında sıcak ve soğuk su alabilecekleri su sebilleri,1 adet mutfak,  mutfakta öğrencilerin kullanımına açık ocaklar ve mikrodalga fırın bulunmaktadır. Öğrenciler çamaşır kurutma makinalarını , portatif  askıları  ve ütüleri ücretsiz olarak kullanabilmektedirler.

Yurdun ortak mekanlarının ve odalarının temizliği her gün düzenli olarak kat temizlik görevlileri tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık yüzü, alez, pike, kapı ve dolap anahtarları idare tarafından verilmekte  ve nevresim takımları ayda iki kez ve ihtiyaç olduğu hallerde değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir

Kantindeki televizyon aracılığı ile kablolu TV yayınlarını izleme olanağı mevcuttur. Elektrik, su, temizlik ve internet kullanımı yurt ücretine dahildir.

Bölümlere ve kampus içi diğer birimlere her 15 dakikada bir ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir.Ayrıca yaz döneminde 30 dakikada bir ring hizmeti verilmektedir.Çarşıya ve spor merkezine yakındır.

Yurt Danışma

(0312) 210 27 49

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.