ODTÜ 8.Yurt

ODTÜ’nün en büyük yurtlarından biri olan 8. Yurt, Erkek Öğrenci Yurdu olarak 1980 yılında hizmete girmiştir. 8. Yurt 460 yatak kapasiteli olup tamamı iki kişilik odalardan oluşmaktadır. 1 ve 2. Yurt ile aynı dizayna sahip olan yurtta sadece Lisan öğrencileri kalmaktadır. Odalar yan yana 4 oda ve her odada 2 kişinin kaldığı 8 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Her odada öğrencinin çalışabileceği çalışma masası vardır. bu masada internet bağlantısı mevcuttur. Yurt merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir.

Her odada  ücretsiz internet bağlantısı, çalışma masası, etajer, soyunma dolabı,2 adet mini buzdolabı mevcuttur. Bunun yani sıra yurtta 1 adet bilgisayar laboratuarı , 3 adet çalışma salonu, çizim salonu, çamaşır odaları, giriş katında sıcak ve soğuk su alabilecekleri su sebilleri, 2 adet mutfak,  mutfakta öğrencilerin kullanımına açık ocaklar bulunmaktadır. Öğrenciler çamaşır kurutma makinalarını , portatif  askıları  ve ütüleri ücretsiz olarak kullanabilmektedirler.

Yurdun ortak mekanlarının ve odalarının temizliği her gün düzenli olarak kat temizlik görevlileri tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık yüzü, alez, pike, kapı ve dolap anahtarları idare tarafından verilmekte  ve nevresim takımları ayda iki kez ve ihtiyaç olduğu hallerde değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir

Giriş katında yer alan TV salonundaki televizyon aracılığı ile kablolu TV yayınlarını izleme olanağı mevcuttur. Elektrik, su, temizlik ve internet kullanımı yurt ücretine dahildir.

Bölümlere ve kampus içi diğer birimlere her 15 dakikada bir ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir.Ayrıca yaz döneminde ise 30 dakikada bir ring servis hizmeti vermektedir.Bankalara,spor merkezine ve bankalara yakın olan bir yurtdur.

Yurt ücretleri aylık olarak yatırılmaktadır.

Yurt Ücretleri İçin Tıklayınız

8. Yurt İletişim Bilgileri:

8. Yurt  Müdürü : Hasan YAZICI
Tel: 0312 210 47 48

e-posta: yurt8@metu.edu.tr

Yurt Danışma:  (0312) 210 27 48

Öğrencilere ulaşabilmek için aranacak telefonlar
(0312) 210 62 71 – 210 62 72 –  210 62 73

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.