ODTÜ 7.Yurt

1976 Yılında hizmete giren, 354 yatak kapasiteli yurtta kız öğrenciler kalmaktadır. Yurt 2 kez tadilattan geçmiş olup odaların tefrişi ve olanakları yenilenmiştir. ODTÜ’nün diğer yurtları gibi 7.Yurt da  merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve 24 saat sıcak akmaktadır. Her odada gardrop, çalışma masası, yataklar,halı ve mini buzdolabı bulunmaktadır.

Oda özeliklerine bakacak olursak odada yataklar ranza sistemilidir. Yurdun iki katında birer tam donanımlı mutfak, 2 ders çalışma salonu, ve mimarlık öğrencileri için bir adet çizim salonu mevcuttur.

7.Yurtta her katta duşlar ve tuvaletlerin olduğu ortak mekanlar mevcuttur. Ayrıca zemin katta öğrencilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kantin vardır. Yurdun bodrum katında herkesin istediği zaman çamaşırlarını yıkayabileceği çamaşır odası bulunmaktadır. Ortak mekanların ve odaların temizliği her gün düzenli olarak kat temizlik görevlileri tarafından yapılmaktadır.

Öğrencilerin yurtta kalmaya başladıklarında yanlarından sadece giyecek elbiselerini getirmeleri yeterlidir. Kullanacakları yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık yüzü, alez, pike, kapı ve dolap anahtarları idare tarafından verilmektedir.Nevresim takımları ayda iki kez ve ihtiyaç olduğu hallerde değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir.
Bölümlere her 15 dakikada bir ring servisi hizmeti yapılmaktdır.Ayrıca yaz döneminde ise 30 dakikada bir ring servisi hizmeti verilmektedir. Çarşıya,spor merkezine ve bankalara yakındır. 7.yurdun adresi ise Üniversiteler mahallesi serpme evler

Yurt Danışma iletişim bilgileri

(0312) 210 27 47

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.