ODTÜ 6.Yurt

1970 Yılında hizmete giren, 356 yatak kapasiteli yurtta erkek öğrenciler kalmaktadır. Yurt, merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir.  Her odada gardrop, çalışma masası, yataklar ve mini buzdolabı bulunmaktadır.

Yataklar ranza sistemidir.  Yurdun iki katında 1’er adet  tam donanımlı mutfak, bir katında 2 çalışma salonu, 1 çizim salonu, her katta duşlar ve tuvaletler bulunmakta ve ayrıca zemin katta öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kantin mevcuttur. Yurdun bodrum katında da 1 adet çamaşır odası bulunmaktadır. Ortak mekanların ve odaların temizliği her gün düzenli olarak kat temizlik görevlileri tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık yüzü, alez, pike, kapı ve dolap anahtarları idare tarafından verilmekte  ve nevresim takımları ayda 2 kez ve ihtiyaç olduğu hallerde değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir.

Bodrum katta Avrupa televizyon kanallarının rahatça izlenebildiği bir TV salonu mevcuttur. Elektrik, su ve temizlik yurt ücretine dahildir.

Bölümlere ve kampus içi diğer birimlere her 15 dakikada bir ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir.Ayrıca yaz döneminde ise 30 dakikada bir ring servisleri hizmet vermektedir.Spor merkezine,bankalara ve çarşıya yakın bir yurtdur.

Yurt Danışma

(0312) 210 27 46

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.