ODTÜ 5.Yurt

Yurtta odalar 4 er kişilik olup ranza sistemi mevcuttur. odaların her birinde çalışma masası , kitap dolabı; gardrop- yüklük, yolluk-halı ve buzdolabı bulunmaktadır.  Her katın başında ise yurdun genel telefonundan arandığınızda bağlanabilen kabinlerden konuşmalar yapablirsiniz. Yurdun iki katında 1’er adet  tam donanımlı mutfak, bir katında 2 çalışma salonu, 1 çizim salonu, her katta duşlar ve tuvaletler bulunmakta ve ayrıca zemin katta öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kantin mevcuttur

Ortak mekanların ve odaların temizliği her gün düzenli olarak kat temizlik görevlileri tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık yüzü,  alez, pike, kapı ve dolap anahtarları idare tarafından verilmekte  ve nevresim takımları ayda  3 kez değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir.

Her ne kadar konukevlerindeki odalarda bulunan aksesuarlar olmasada fiyatına göre oldukça iyidir. ayrıca bu yurtlarda kalanların ihtiyacı varsa okulun burs politikaları doğrultusunda burs verilme ihtimalide artmaktadır.

Kışları kaloriferler oldukça iyi yanmaktadır. sıcak su ise 24 saat akmaktadır. her türlü sportif ve kültürel etkinliklerin merkezinede en yakındır.

Ayrıca  Bölümlere ve  kampus içi diğer birimlere her 15 dakikada bir  ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir.

Yurtların demirbaş malzemelerinde normal kullanım dışı oluşan zarar ziyan bedeli öğrencilerden tahsil edilir.

Yurt Danışma

(0312) 210 27 45

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.