ODTÜ 3.Yurt

1968 yılında Vehbi Koç tarafından yaptırılarak Üniversitemize bağışlanan,380 yatak kapasiteli yurtta  Kız Öğrenciler kalmaktadır.Yurtta  89 adet 4 kişilik oda; 12 adet’de 2 kişilik oda mevcuttur.  2 Kişilik odalarda Yüksek Lisans ve Doktora  öğrencileri  kalmaktadır.

4 kişilik odalarda; 2 ranza, çalışma masası , kitap dolabı, gardrop- yüklük, yolluk-halı bulunmaktadır. Öğrencilerin talebi doğrultusunda ücret karşılığı buzdolabı kullanma imkanı vardır. Her kat başındaki telefon kabinlerinden danışmadan bağlanan telefonlarla görüşme yapılabilmektedir. Yurdun iki katında 1’er adet  tam donanımlı mutfak, bir katında 2 çalışma salonu, 1 çizim salonu, her katta duşlar ve tuvaletler bulunmakta ve ayrıca zemin katta öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kantin mevcuttur,

Ortak mekanların ve odaların temizliği her gün düzenli olarak kat temizlik görevlileri tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları yorgan, yastık, nevresim, çarşaf, yastık yüzü,  alez, pike, kapı ve dolap anahtarları idare tarafından verilmekte  ve nevresim takımları ayda  2 kez değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece  özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir.

Yüksek Lisans ve doktora öğrencileri için düzenlenen 2 kişilik odalarda , yerler halı  kaplı,yataklar  karyola sistemidir. Her odada dıştan aramalı telefon, buzdolabı, çalışma masası ve dolabı, gardrop, bazalı yataklar bulunmaktadır.

Çarşı merkezi, bankalar,spor salonu, havuz, sağlık merkezi,otobüs durağı gibi öğrencinin her türlü ihtiyacını  karşılayabileceği birimlerin  çok yakınındadır. Ayrıca  Bölümlere ve  kampüs içi diğer birimlere her 15 dakikada bir  ücretsiz ring servisleri hizmet vermektedir. Yaz döneminde ise 30 dakikada bir ring servisi hizmeti verilmektedir.
Ücretler ve Ödeme Planı 
Yurda  kayıt yaptırırken öğrencilerden; Kayıt yaptırılan  ayın  yurt ücreti + depozito ücreti(1 aylık oda ücreti kadar) + sabit gider(kayıtta bir defaya mahsus alınan kırtasiye bilgisayar hizmetleri vb)  ücreti alınır. Takip eden ayların yurt ücreti aylık olarak  her ayın 1’i ile 25’i arasında öğrenci tarafından ilgili bankalara  yatırılarak, dekont Yurt Müdürlüğüne teslim edilir.

Yurtların demirbaş malzemelerinde normal kullanım dışı oluşan zarar ziyan bedeli öğrencilerden tahsil edilir.

Yurt Danışma

(0312) 210 27 43

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.