ODTÜ 19.Yurt

ODTÜ 19.Yurt 2014 Yılında hizmet vermeye başlamış, ODTÜ’nün son derece lüks görünümlü yurtlarından biridir. Odalar, ikişer kişilik iki odadan ve ortak ders çalışma odasından meydana gelmektedir. Odaların içerisinde banyo ve tuvalet yoktur. Koridorun sonundadır. Bazı odalar cumbalı dedikleri çıkık balkonludur. 19.Yurdun ücreti ise diğer yurtlara göre daha fazladır.

Açıldığı yıl hemen hemen isteyen herkes 19.yurda girmiş yada diğer ODTÜ yurtlarından öğrenciler istekli bir şekilde nakil gitmiş ancak daha sonra merkeze alışık öğrenciler uzaklık ve sessiziliğine alışamayarak geri dönmüşlerdir. Bugünlerde ise 19.yurda bir hayli talep olup belirli şartları taşıyan ODTÜ öğrencileri kalabilmektedir.

Her zaman dediğimiz gibi odaların yada yatakların konforu bir yere kadar. Aslolan oda arkadaşınız yada arkadaşlarınızdır. Ben ders çalışıp dinleneceğim diyorsanız birinci tercihiniz 19. yurt olsun. Yok çarşıyada yakın olur, gezerim tozarım diyorsanız biraz daha düşünün. Tabi ki ikisini birden de merkezdeki yurtlarda yapmak mümkündür.

19.Yurt diğer yurtlara göre biraz pahalı ama imkanları ve odanın konforu düşünüldüğünde de epeyce ucuzdur.

Yurt Ücretleri İçin Tıklayınız

19.Yurt İletişim Bilgileri

19. Yurt Müdürü: Tel: 0312 210 47 25

e-posta:yurt19@metu.edu.tr

Yurt Danışma
(0312) 210 47 24

Öğrencilere ulaşabilmek için aranacak telefonlar
(0312) 210 62 92

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.