NEOMA Business School

Fransa’nın ve Erasmus öğrencilerinin gözde üniversitelerinden olan NEOMA Business School Rouen şehrinde bulunmaktadır. 2013 yılında yılında kurulan üniversitede yaklaşık 10.000 öğrenci öğrenim görmektedir.

Akademik Takvimi: Ocak – Haziran ve Eylül – Ocak dönemlerini kapsamaktadır.

Oryantasyon programı: 1 gün okul öğrencileri tarafından düzenlenen resmi olmayan bir program bulunmakta. Tanışma, okul turu ve barbekü partisi yapılmakta. Ayrıca uluslararası ofisinin düzenlediği resmi programda genel kurallar anlatılmakta.

Eğitim dili: İngilizce ve Fransızca.

İngilizce ders açılıyor mu?: İngilizce dersler açılmakta. Bu konuda bir problem yaşanmamakta. Dersler ve içerikleri özel bir link ile size gönderilmekte.

Dil kursu var mı?: Ücretsiz Fransızca dersleri verilmekte. Ek olarak ders seçenekleri arasında dil dersleri de olmakta.

ODTÜ ile kıyaslama: Zorluk derecesi benzer olmakla birlikte, ders yükü yakın olmakta.

ECTS / Transkript: Evet.

Yurt olanakları: Yurt ile ilgili okulun anlaşmalı olduğu residence’ler bulunmaktadır. Zorluğu göze alıp şehir merkezinde eve çıkmak daha uygun olacaktır.

Ulaşım olanakları: NEOMA Business School Paris’e yakın bir konumda yer almaktadır. Her saatte okuldan şehir merkezine ulaşmak mümkün olmakta.

Vize süreci: Birkaç hafta erken başvurmak faydalı olacaktır. Ücret talep edilmemekte.

İkamet: Ücretsiz olarak alınabilmekte.

Kişisel görüşler: Pek çok farklı ülkeden insanlarla tanışma imkanınız olmakta. Aylık masraf konaklama dahil 800 euro gerektirmekte.