Marburg Üniversitesi

Üniversite adı: Marburg

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: 5 günlük programda resmi evrak işlemleri, okul ve şehir tanıtımı ve uluslararası öğrenciler için tanışma yemeği düzenlenmekte.

Eğitim dili: Almanca-İngilizce

Dil kursu: 150 Euro tutarında 1 ay verilen kursun 6 Ects kredisi bulunmakta.

ODTÜ ile Kıyaslama: ODTÜ’ ye kıyasla sunum ve ödevler daha fazla yer tutmakta, sınav yapılmayan derslerde ezber yerine aktif katılım beklenmekte.

ECTS / Transkript:    Evet.

Konaklama Olanakları: Karşı üniversite bu konuda yardımcı olmakta ve online başvuru sırasında yurt isteğinizi belirttiğinizde seçenekler sunmaktalar. İnternet her yurtta olmamakta ve seçim yaparken dikkat etmeniz gerekmekte. Aylık 205 Euro ücreti olan yurtlar için 150 Euro ücret talep edilmekte.

Ulaşım Olanakları: Oryantasyon döneminde 250 Euro ya alabileceğiniz semester ticket sayesinde birçok ulaşım aracına sınırsız binme hakkı kazanmaktasınız. Öğrenci kimliğinizle internetten yapabileceğiniz aktivasyon sayesinde 1 saatlik bisiklet kullanımı ücretsiz olarak sağlanmakta.

Vize İşlemleri: Evrakların eksiksiz götürülmesiyle birlikte 2 günde çıkan vize için ücret talep edilememektedir.

İkamet İzni ve Ücretleri: Oryantasyon döneminde belediye ye götürülüp izin almanız sağlanmakta. Öğrenci olduğunuz için ücret talep edilmemekte.

Kişisel Görüşler: Küçük bir şehir olmakla birlikte kültürel aktivite açısından oldukça zengin olan bölgede hibe yeterli olmayabilmekte. Ekstradan paraya ihtiyaç olacağından giderken yanınızda götürmeniz havale kesintisi yaşamanız açısından önem arz etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.