Braunschweig Technical University

Üniversite adı: TUBraunschweig

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: İki günlük oryantasyon programı bulunmakta. Okul hakkında genel bilgiler verilip kampüs gezdirilmekte. Enstitülerin tanıtımı ve ders seçiminde yapılması gerekenler anlatılmakta.

Eğitim dili: Almanca, İngilizce

İngilizce ders açılıyor mu? Genellikle Master derslerine yönelik İngilizce dersler açılmakta.

Dil kursu: Dönem başlamadan önce hızlandırılmış dil kursu verilmekte. Dönem içinde her seviyede ve bir çok dilde ders açılmakta. Derslere 4 gün devamsızlık hakkı tanınmakta. Dil derslerinin kredisi 4 ECT herhangi bir ücret ödemeden istediğiniz kadar ders alabilmektesiniz.

Ayrıntılı bilgi için:https://www.tu-braunschweig.de/sprachenzentrum

ODTÜ ile Kıyaslama: Derslerin zorluk derecesi benzer ancak sınav sistemleri daha farklı. Tek final uygulanmakta.

ECTS / Transkript:  Tüm dersler için  Course Certificate belgesi doldurulup imzalatıldıktan sonra International Office’e teslim edilmekte ve transcript talep belgesi doldurulmakta. 1 haftaya yakın bir sürede transcript çıkarılmakta.

Konaklama Olanakları: Karşı üniversitenin yönlendirdiği StudentWerk adlı kurum tarafından yurt imkanı sağlanmakta. Aylık ücretleri 230 -490 Euro arasında değişmekte.

Ulaşım Olanakları: En yakın havaalanı Hannover’de bulunmakta Braunschweig’a yaklaşık 45 dakika mesafede yer almakta. Şehirler arası için de tren ve otobüsler mevcut. Okula ödenen 350 euroluk ücretin içinde dönemlik Semesterticket bulunmakta, kısaca şehir içindeki bütün ulaşım ücretsiz olmakta ve Aşağı Saksonya şehirler arası bölgesel trenleri de ücretsiz kullanabilmekte.

Vize İşlemleri: Gerekli belgeler toplandıktan sonra 3 gün sürmekte. Öğrencilerden ekstra bir ücret talep edilmemekte.

İkamet İzni ve Ücretleri: İkamet iznini vize ile birlikte alabilmektesiniz. Şehre gidince kayıt olmak gerekmekte.

Kişisel Görüşler: Yakınlardaki ülkeler ve Almanya içi gezi imkanları oldukça fazla, her çeşit gezi yapılabilmekte. Kültürel etkinlik olarak  sürekli konserler ve tiyatro gösterileri düzenlenmekte.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.