Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Erasmus anlaşmalı üniversitelerden olan ve Hollanda da bulunan(The Hogeschool van Amsterdam) Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(The Amsterdam University of Applied Sciences) Lisans ve Master düzeyinde ingilizce eğitim de veren bir üniversitedir. Hollandanın başkenti Amsterdam’da bulunan üniversitede yaklaşık 40.000 Öğrenci 90 dalda eğitim görmektedir.
Akademik takvim: Güz ve Bahar dönemlerinden oluşmakta olup Eylül – Temmuz ayları arasındadır.

Oryantasyon programı: 3-4 gün süren program her dönem başında yapılmakta, şehri ve diğer öğrencileri tanıma açısından faydalı olmaktadır.

Dil kursu var mı? Dönem içinde kredili olarak Flemenkçe dersi alınabilmektedir.

ODTÜ ile kıyaslama: ODTÜ’ye göre çok daha kolay ve pratiğe dayalı bir eğitim yapılmakta.

ECTS / Transkript verildi mi? Evet

Yurt olanakları: Üniversite, Şehir içerisinde konaklama sağlayan kurumlara sizleri yönlendirerek kalacak yer konusunda yardımcı olmaktadır. Aylık kira 350 – 600 € civarı ve depozito bir kira bedeli kadar istenmektedir.

Ulaşım olanakları: Şehir içi ulaşım bisikletle rahatlıkla sağlanabilmektedir. Toplu taşıma araçları kullanışlı olmasının yanında pahalı olmakta.

Vize: Üniversite vize başvurusuna yönlendirmekte. Başvuru ücreti alınmaktadır.

İkamet: Evet.

Kişisel görüşler: 418 €’su kira olmak üzere aylık harcama toplam 1000 €’yu bulmakta. Ders denklikleri konusunda büyük sorunlar çıkabilmektedir.

Amsterdam Uygulamalı Bilimler için yıklayınız

Amsterdamdaki diğer üniversiteler için tıklayınız