University of Bonn

Üniversite adı: University of Bonn
Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos
Oryantasyon programı ve içeriği: İki ayrı program uygulanmakta. İlki 1 ay sürmekte dil kursuda olduğu için ücretli olan programa katılım zorunlu olmamakta. İkinci program 4 gün sürmekte. Okul ve şehir hakkında bilgiler verilmekte.
Eğitim dili: Almanca

İngilizce ders açılıyor mu?: Evet. Son sınıf dersleri genelde İngilizce olmakta. Master dersleri İngilizce yapılmakta.
Dil kursu: 60 euro ücreti olan dil kursu dersler başladıktan 1 ay sonra başlamakta ve derslerle beraber bitmekte. Kredilendirilmekte.
ODTÜ ile Kıyaslama: Dersleri zorluğu aynı olmakta. Haftalık ödevler verilmekte ve bu ödevlere göre final sınavına girip girmeyeceğiniz belli olmakta.
ECTS / Transkript: Veriliyor.
Konaklama Olanakları: Yurt konusunda üniversite yardımcı olmamakta. Yurtlara talep çok fazla olduğundan erken başvurmak gerekmekte. Yurt ücretleri 170-400 euro arasında değişmekte ve 2 aylık depozito alınmakta.
Ulaşım Olanakları: Köln/Bonn havalimanı Bonn’a en yakın ola havalimanı. Buradan şehre gelmek için ise her yarım saatte bir SB60 nolu otobüs ile yaklaşık yarım saat sürmekte.
Şehir içinde ise, dönem başlarken sağlanan öğrenci kimlik kartı aynı zamanda o şehirde ve eyalette ücretsiz ulaşımı sağlayan paso içermekte.
Şehir içinde otobüsler ve tramvaylarla şehir dışına hızlı trenlerle ulaşım sağlanmakta. Öğrenci belgesiyle birlikte tüm eyalet içinde kullanılabilecek bilet verilmekte. Tüm dönem için geçerli bilet için 270 euro ücret alınmakta.

Vize İşlemleri: Belgeler eksiksiz olduğunda 3-4 hafta içinde vize çıkmakta. Ücret talep edilmemekte. Geçiminizi nasıl sağlayacağınız özellikle takip edilmekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.