Regensburg University

Üniversite adı: Regensburg University

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği:  1 hafta süren programda günde 2-3 saat şehir hakkında bilgiler verilmekte işleyiş hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

Eğitim dili: Almanca- İngilizce

Dil kursu: Dönem öncesi ve dönem içinde verilen kurslar kredilendirilmekte ve Erasmus öğrencileri için dönem öncesinde 1 ay intensive kurs verilmektedir.

ODTÜ ile Kıyaslama: Dersleri ÖDTÜ’deki derslere benzemekle birlikte çeşitli dersler verilmektedir. Ders yükü dersten derse göre değişmektedir.

ECTS / Transkript: Evet

Konaklama Olanakları: Kampüs yurt bulunmakta ve fiyatları 250-350 Euro arasında değişmektedir. Belgeleri gönderirken yurt başvurusu yapılırsa, yurt çıkma imkanı artmaktadır.

Ulaşım Olanakları: Kent içinde altı aylık 250 Euro’ya Semester Ticket verilmekte.

Vize İşlemleri: İDATA şirketinden randevu alınıp konsolosluğa gidildiğinde 1 hafta içinde alınabilmekte. 15 tl başvuru ücreti bulunmakta.

İkamet İzni ve Ücretleri: Pasaportta vize süresi belirtilmekte ve ekstradan ikamet izni almak gerekmemekte. Şehir ofisine kayıt yaptırmanız istenmekte.

Kişisel Görüşler: Aylık toplam masraf 500 Euro cıvarında olmakta ve hem kentte hem de bölgede çeşitli kültürel, turistik etkinlikler bulunmakta. Düsseldorf, Köln, Münster gibi şehirlere Semester Ticket sayesinde bedavaya gidilebilmekte

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.