Osnabrück

Üniveersite adı: Osnabrück

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: İki gün süren programda Erasmus işlemleri ve oturma izni hakkında bilgiler verilmekte, bölüm öğrenciler tarafından bilgilendirme yapılmakta ve kampüs gezileri düzenlenmekte.

Eğitim dili: İngilizce- Almanca

İngilizce ders açılıyor mu? Yoğunluk master derslerinde olmak üzere İngilizce dersler açılmaktadır.

Dil kursu: İlk hafta yapılan ücretsiz dil kursunun 2 ECTS kredisi olmaktadır.

ODTÜ ile Kıyaslama: ODTÜ ye oranla ders yükü daha hafif olmakta ve Final yapılmamakta. Sunum ve 10-15 sayfa paper istenmekte. Herhangi bir dersten dönem içinde 4 ects veya 6 ects alınabilmekte.

ECTS / Transkript: Evet

Konaklama Olanakları: Okulun anlaşmalı olduğu yurtlar arasında tercih yapabileceğiniz formlar verilmekte. 400 Euro depozitosu olan yurtlar için aylık 205 Euro talep edilmekte. Ev tutmak isteyenler ayrıca eşya almak zorunda kalmaktadırlar.

Ulaşım Olanakları: Ulaşım için bir kart çıkartılmakta, hem Almanya’da Niedersachsen bölgesindeki tüm tren seferleri hem de Osnabrcük’teki toplu ulaşım bedavaya kullanılabilmekte.

Vize İşlemleri: Gitmeden altı aylık vize almanız gerekmekte, oturma izni konusunda okul gereken yardımı yapmakta.

İkamet İzni ve Ücretleri: İkamet izni gerekmekte ve oryantasyon döneminde yardımcı olunmakta. 100 Euro ücret talep edilmekte.

Kişisel Görüşler: Ekonomik olan yurtlarda kalınmak istenirse erken davranılması gerekmekte. Okulun düzenlediği turistik etkinlikler hem ekonomik olmakta hem de diğer öğrencilerle kaynaşmayı sağlamakta.Ücretsiz trenler sayesinde birçok şehir gezilebilmekte. Yurtlarda kalanlar için çarşaf, nevresim gibi eşyaları evden götürmek daha ekonomik olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.