Konstanz University

Üniversite adı: Konstanz University

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

 Oryantasyon programı ve içeriği: 3 günlük programda sigorta,  ders seçimi, sınav kayıtları, üniversite ve şehirdeki yaşam hakkında bilgi verilmekte.

Eğitim dili: Almanca

İngilizce ders açılıyor mu? Evet

Dil kursu: . 300 Euro ücreti olan kurs bahar dönemi için Mart ayı boyunca verilmekte ve 6 ECTS ile kredilendirilmekte.

 

ODTÜ ile Kıyaslama: Neredeyse aynı olmakla birlikte Konstanz Üniversitesi’nde otonom öğrenme sistemi takip edilmesi ve çoğunlukla dönem sonundaki finaller öğrenciler test edildiği için derslere odaklanmak zor olmakta.

ECTS / Transkript: Evet

Konaklama Olanakları: Okulun anlaşmalı olduğu Seezeit adındaki şirket yardımcı olmakta. Yurt yerine eve benzeyen daireler bulunmakta. Ücret, foto vs. bilgi için:  https://www.seezeit.com/

Ulaşım Olanakları: Şehir içi ulaşım otobüslerle sağlanmakta. Dönem içinde dil kursuna katılmazsanız 52 Euro karşılığında dönemlik biletinizi dönem boyunca sınırız kullanabilmektesiniz.

Vize İşlemleri: Almanya konsolosluğu birçok belge istemesine rağmen maddi durumunuzu gösteren belge önem arz etmekte. Türkiye’de sağlık güvenceniz varsa SGK dan alacağınız AT 11 belgesi ile Almanya da da sigortalı olabilmektesiniz. Öğrenci olduğunuz için vize ücreti talep edilmemekte.

İkamet İzni ve Ücretleri: Almanya’dan aldığınız ulusal vize ikamet de içermekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.