Eberhard-Karls-Universitat

Üniversite Adı: Eberhard-Karls-Universitat

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: 4 gün süren programda şehir ve üniversite küçük gezilerle tanıtılmakta, kayıtlar hakkında bilgi verilmekte ve 15 euro ücret alınmakta.

Eğitim dili: Almanca-ingilizce

Dil kursu: Farklı dönemlerde açılan 3 kurs bulunmakta ve 4 ects olarak kredilendirilmekte

ODTÜ ile Kıyaslama: Dersler daha zor olmakla birlikte sınavlar ODTÜ’ den farklı olarak insanları elemek üzerine değil, dersi ne kadar öğrendiğinizi ölçmek üzerine olduğu için çok şey kazandırmakta. Ders yükü az ama yoğun olmakta.

ECTS / Transkript: Evet

Konaklama Olanakları: Karşı üniversite yurt konusunda yardımcı olmakta. 260 Euro’ya banyo ve tuvaleti içinde tek kişilik bir odada kalabilme imkânı bulunmakta. Depozito da 400 Euro. Küçük bir şehir olduğu için hostel olanağı çok fazla bulunmamakta ve yüksek ücretler talep edilmekte.

Ulaşım Olanakları: Tübingen’e Stuttgart havaalanından direk otobüs seferleri yapılmakta. Şehir içinde de tüm otobüslerde kullanılabilen bir öğrenim dönem geçerli “semesterticket” alınabilmekte.

Vize İşlemleri: Vize almak için belgelerin eksiksiz olması ve görüşmeye gitmeden randevu alınması gerekmekte. 2 günde alınabilen vize için randevu ücreti alınmakta.

İkamet İzni ve Ücretleri: İkamet izni almak gerekmekte ve 50 Euro gibi bir ücret istenmekte fakat Erasmus öğrencisi olduğunuzu söyleyince bu ücretten muaf olmaktasınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.