Heidelberg University

 

Üniversite adı: Heidelberg University

Akademik Takvimi: Ekim- Subat Nisan- Agustos

Oryantasyon programı ve içeriği: 5 günlük programda okulun genel tanıtımı yapılıp öğrenciler bölümlere göre ayrılıp kaynaşmaları sağlanmakta.

Eğitim dili: Almanca

İngilizce ders açılıyor mu? İstisnalar dışında Master dahil İngilizce ders açılmamakta.

 Dil kursu: Ücretli dil kursu bulunmakta. Bahar döneminde 1 ay veya dönem sonuna kadar haftada 2 gün süren kurslar verilmekte.

ODTÜ ile Kıyaslama: Zorluk derecesi olarak eğitim sistemleri biraz daha farklı olduğundan daha zor olduğu söylenmekte. Orada yapılan ödevlere göre final sınavına girmeye hak kazanıldığından ders yükü daha ağır olmakta.

ECTS / Transkript: Evet. Okula gönderilmekte.

Konaklama Olanakları: Karşı üniversite konaklama konusunda yardımcı olmakta. Depozito olarak 300 Euro alınan yurtların 230 Euro aylık ücreti olmakta. Her türlü bilgi karşı tarafın Erasmus koordinatörlerinden temin edilebilmekte.

Ulaşım Olanakları: 6 aylık semester ticket ile bölgedeki toplu ulaşım araçlarından yararlanılabilmekte.

Vize İşlemleri: 1 haftada alınabilen vize için normal işlem ücreti alınmakta.

İkamet İzni ve Ücretleri: İkamet izni çıkarılması gerekmekte ve öğrenci olduğunuzu belgelediğinizde herhangi bir ücret istenmemekte.

Kişisel Görüşler: Hibe kesinlikle yeterli olmamakta. Aylık en az 550-600 euro gözden çıkarılmalı çünkü şehir pahalı ve aktivitelere katılmak, şehre dair şeyleri deneyimlemek, turistik gezilere katılmak isterseniz bunu göze almanız gerekmekte.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.